Online – Daha İyi Fotoğraflar İçin 7 Adım Atölyesi

30 yılı aşkın süredir fotoğraf dünyasında çalışan Cenk Gençdiş’in bu özel atölye programı online platformda… Artık Türkiye’nin her yerinden bu programımıza katılabileceksiniz…

Bir fotoğrafın izleyiciye ulaşmasına kadar geçmesi gereken 7 adımlık bir yolculuğu vardır. Bu adımları doğru atan bir fotoğraf “iyi, güzel, doğru başarılı, etkili” bir fotoğraf olur. Herhangi bir konuyla karşılaştığımız ilk an ve açı, o konunun en güçlü, en etkili fotoğraf anı ve açısı değildir. O, sadece bizi fotoğraf çekmek için heyecanlandıran, harekete geçiren an ve açıdır. “Daha İyi Fotoğraflar İçin 7 Adım” Atölyesi bu adımları takip eden bir atölyedir.

1 oturumda toplam 3 saat süren bu atölye çalışmasında fotoğraf fikrinin zihinde oluşmasından izleyiciye sunulmasına kadar izlenmesi gereken 7 adımlık yolculuk özel olarak hazırlanan fotoğraflar ve sunumlar eşliğinde anlatılıyor. Yapılan fotoğraf çalışmalarından en verimli sonuçların alınması ve etkili fotoğrafların izleyiciye sunulması için bir dizi ipucu ve tavsiye sıralanıyor…

Atölye Tarihi

25 Temmuz 2020 Cumartesi
Pazar, 18.00-21.00, toplam 1 oturum

Fotoğrafça Anlatım Atölyesi

Atölye Programı

1.Bölüm: 
Fotoğraf Fikrinin Zihinde Oluşması
Fotoğraf İçin Harekete Geçiren Dinamikler
Fotoğraf Çalışma Yöntemleri
Konu Seçimi; Tekil Fotoğraf Seçimi, Seri Fotoğraf Seçimi,

2. Bölüm:
Çekim Sırasındaki Teknik Tercihler
Fotoğraf Konusuna Göre Ekipman Seçimi
Teknik Tercihler ve Görsel Etkileri

3.Bölüm: 
Çekim Sırasında Duygu-Düşünce Yoğunluğu
Duygu – Düşünce Kontrolü ve İletişim
Çekim Anı, Çekim Anında Karar Vermek ve Belirleyici An

4.Bölüm: 
Post Prodüksiyon
Arşivleme, Fotoğraf Seçme Kriterleri, Temel Photoshop Müdahaleleri

5.Bölüm:
Sunum; Fotoğraf Gösterisi Hazırlamak
Fotoğraf Sergisi Seçimi ve Hazırlık
Sosyal Medya Paylaşımı

Online Ders İşleyişi Hakkında…

Atölye programımız Windows, Mac, iPad ve Android uyumlu Zoom uygulaması üzerinden canlı yayınla gerçekleşecektir. Bu bir videoyla eğitim programı değildir. Katılımcılarımız eğitmenimizle canlı yayında bu programa katılacaklardır. Kaydınızı yaptırdığınızda sistemin nasıl çalışacağına dair detaylar size mail olarak gönderilecektir. Programı bilgisayar, tablet ya da telefondan izleyebileceksiniz…

Fotoğrafça Anlatım Atölyesi

Atölye Ücreti…

Cenk Gençdiş ile Daha İyi Fotoğraflar İçin 7 Adım Atölyesi
ücreti 50 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitim, atölye süresince online danışmanlık, Fototrek & İstanbul Hatırası Katılım Belgesi dahildir. 

Atölyeye Kayıt Olmak İçin…

Seminer programına katılmaya karar verdiğinizde info@fototrek.com adresine bir mail göndermeniz yeterlidir. Size ödeme bilgilerini ve derse katılım bilgilerini ileteceğiz.

Diğer online fotoğraf eğitimlerimizi burada görebilirsiniz…

VİDEOGREN Youtube kanalımıza abone olarak canlı yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

4 Comments

 • İsmail Küçük

  Bu atölye ve katıldığım diğer Fototrek atöyleleri, fotoğrafı öğrenme yolculuğumda çok faydalı oldu. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 • Demet Tahmaz Demirağ

  Bir fotoğrafın doğuşu, zihnimizde nasıl belirdiği ve izleyicisi ile karşılaştığı ana kadar hangi süreçlerden geçtiği, bence bir karenin yaşam öyküsünü anlatan, tek oturumluk ama dolu dolu geçen bir atölye. Keyifle ve ilgi ile dinledik, izledik, sorularımıza cevaplar aldık, bilgilendik. Çok teşekkür ederiz.

 • Zehra Alıcı

  Katildigim daha iyi fotograflar için 7 adım atölyesi sunumundan çok faydalandım.. Kursa gitmiş de olsam , Cenk beyin örnekli anlatımıyla ,benin için bu atölye çok yararlı oldu .. Ayrica ucretsiz yaptiklari com sayida bilgilendirici videolar ve sunumlar için de çok çok teşekkürler Fototrek ve Cenk bey yeni atölyelerde görüşmek dileğiyle ..

 • Gülhan Baş

  “Daha iyi fotoğraflar için 7 adım” Atölye süresince,konu ile ilgili detay bekledim ama başlıklar ile bitti..daha detaylı ve (şema ve ya çizimle de olsa ) uygulama ağırlıklı olmasını dilerdim.. sözgelimi “ışığı doğru ölçmeliyiz”den ziyade “Şu şekilde ölçeriz” diye bir beklentim vardı..zaten usta bir fotoğrafçı iseniz verimli bir sohbet olarak değerlendirilebilir ama ustalaşmak için katılmış iseniz verim alamıyorsunuz.. saygıyla..

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *