Everest Ana Kamp Yürüyüşü

Everest Ana Kamp Yürüyüşü ve Kala Patthar Zirvesi / 15-30 Mayıs 2020

Dünyanın en yüksek 10 dağı Nepal’de bulunmaktadır. Elbette 8848 metrelik zirvesiyle Everest, (Sagarmatha ya da Chomolungma) Ana Tanrıça bunlar arasında belki de en ünlüsüdür. Ancak bu zirvelerin ve inanılmaz doğa görüntülerinin yanı sıra Şerpa halkı, dağ köyleri, manastırları ve geleneksel yaşamıyla Himalaya bölgesi yürüyüş için olduğu kadar fotoğraf için de zengin bir platformdur.

Everest Ana Kamp Yürüyüşü

Deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikteki Kathmandu’dan 2800 metredeki Lukla’ya uçuşumuzla başlayacak olan programımız günlük 4 -5 saatlik yürüyüşlerle metre metre yükselecek ve 5356 metredeki Everest Ana Kampı’nı da geçerek belki de bu efsanevi dağın en güzel açıyla göründüğü 5545 metrelik Kala Patthar Zirvesi’ne ulaşacak. Şerpa köylerinde ve manastırlarda vereceğimiz fotoğraf molalarının yanı sıra dünyanın en yüksek zirvelerinin görüntüleri de arşivlerimizde yerini alacak.

ÖNEMLİ NOT:

Bu seyahatimiz 7 kişiyle sınırlı olacaktır. Günlük 4 – 5 saatlik yürüyüşlerimiz yüksek irtifada gerçekleşeceği için sağlık durumunuzun ve kondisyonunuzun bu yolculuğa uygunluğu çok önemli ! Tavsiyemiz seyahate katılmaya karar verdikten sonra kondisyon arttırıcı egzersizlere de başlamanızdır. Seyahat öncesi bir doktora danışmak da bir başka tavsiyemizdir. Katılımcı sayısı kesinleştikten sonra yolculuk ile ilgili tüm bilgilendirmeler özel olarak yapılacaktır.

Everest Ana Kamp Yürüyüşü

Genel detaylar…

15 Mayıs 2020 Cuma akşam uçağı ile Kathmandu’ya uçacağız ve 16 Mayıs 2020 C.tesi günü otelimize yerleşeceğiz. Aynı gün öğleden sonra yürüyüş için son alışverişlerimizi yapacağız. (Detaylı bir malzeme listesi sizlere gönderilecek.)

17 Mayıs 2020 sabahı Kathmandu’dan Lukla’ya uçacak ve Phakding’e yapacağımız 3 saatlik bir yürüyüş ile programımıza başlayacağız. 

Hedefimiz 23-24 Mayıs günlerinde Everest Ana Kamp ve Kala Patthar Zirvesi’ne ulaşmak olacak. Daha sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak.

29 Mayıs Cuma günü Kathmandu’ya dönüş uçuşumuz var. 30 Mayıs sabahı da İstanbul’a dönüşe geçeceğiz. Öğlen saatlerinde İstanbul’da olacağız.

Diğer fotoğraf yolculuklarımızı buradan görebilirsiniz…