Foto Röportaj Atölyesi

Belgesel fotoğrafçılar, yakın çevrelerine, yaşadıkları topluma ve çağa tanık olmaya çalışırlar. Fotoğraflarında gösterdikleri, aynı zamanda onların hayata bakışıdır. Belgeselcilerin çokça kullandıkları yöntem foto röportajdır. Foto röportaj çalışmasında fotoğrafçılar ele aldıkları hikayeyi bir dizi fotoğrafla anlatırken artistik düzeyi gözetir, yaratıcı uygulamalara başvururlar.

Fotoğraflarla hikaye anlatmak kelimelerle yazı yazmak gibidir. Bir şey görülür, düşünülür ya da hayal edilir. Sürekliliği olan bir hikaye anlatmak için uygun görüntüler birbiri ardına bir araya getirilir. Bu fotoğraflarla hikaye anlatmaktır ve atölye bununla ilgilidir.

5 haftalık bu atölye çalışmasında kullanacağımız yöntem Magnum Photos ve National Geographic fotoğrafçılarının uzun yıllardır deneyimledikleri çalışma yöntemidir…

Atölye Tarihleri

YENİ ATÖLYE TARİHİ YAKINDA AÇIKLANACAKTIR.
Cumartesi, Pazar, Çarşamba, toplam 3 gün, 14 saat

Foto Röportaj Atölyesi

Atölye Programı

C.tesi / 12.00-13.30
Anlatım dili olarak fotoğraf, göstermek ve anlatmak kavramları, Fotoğrafın dilleri ve doğrudan fotoğraf, belgesel fotoğraf ve foto röportaj tanımları, belgesel fotoğrafın farklı disiplinlerle ilişkisi
C.tesi / 14.00-16.30
Belgesel proje ve foto röportaj hazırlamanın aşamaları incelenecek.
Konu seçimi, araştırma, çekim planı hazırlanması, çekim çalışması, fotoğraf seçimi ve editing (sıralama), hikayenin oluşturulması, altyazı yazımı, arşivleme
C.tesi / 17.00-18.30
Bir fotoğraf çalışmasını ortaya çıkaracak yaklaşımlar incelenecek.
Fotoğrafçının çalışma esnasında kuracağı anlatım yolu, çekim açıları ve planları, konuya olan uzaklığı.

Pazar / 09.00-14.00
Edirnekapı-Kuşpazarı’nda çekim çalışması

Çarşamba / 19.30-22.00
Katılımcıların çekimlerinin değerlendirilmesi ve editing işlemleri…

Foto Röportaj Atölyesi

Atölye Ücreti ve Kayıt

Foto Röportaj Atölyesi ücreti 600 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.

Havale / EFT ile Ödeme İçin…

Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

Kredi Kartı ile Ödeme İçin…

Kredi kartıyla ödeme için buraya tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir. 

Cenk Gençdiş’in diğer fotoğraf atölyelerini burada görebilirsiniz…