Fotoğraf Sergisi: Eski Kıtanın Yollarında

Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi Galerisinde Cenk GENÇDİŞ’in Eski Kıtanın Yollarında isimli 2015 tarihli sergisi tekrar yer alıyor.

Cenk GENÇDİŞ 2015 yılında aynı isimli fotoğraf albümüyle fotoğraf sanatındaki 25. yılını kutlamıştı. Sergide GENÇDİŞ’in Türkiye’nin coğrafi olarak doğusundaki ülkelere yaptığı seyahatlerdeki çekimlerinden bir seçki yer alıyor.

Fotoğraf Sergisi

Eski Kıtanın Yollarında fotoğraf sergisi 03 Mart 2020 Salı gününe kadar açık kalacak. Sergide 49 adet fotoğraf yer alıyor. Sergi Pazartesi – Cumartesi günlerinde 10.00-19.00 saatleri arasında gezilebiliyor.

Fotoğraf Sergisi

Cenk Gençdiş

Olympus Uluslararası Marka Elçisi. 30 yıldır profesyonel olarak fotoğrafla uğraşıyor. Fotoğraf ve yazıları birçok dergide yayınlandı. Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde sergiler açtı, gösteriler yaptı, söyleşi ve sunumlar düzenledi. Çeşitli yarışmalardan ödüller kazandı.

1995 yılından bugüne binlerce kişiye fotoğraf dersleri verdi. 50’yi aşkın kurum ve kuruluşta fotoğraf eğitmenliği ve danışmanlık yaptı. 20’den fazla ülkeye fotoğraf danışmanı olarak seyahatler düzenledi. 2000 yılı mayıs ayında FOTOTREK FOTOĞRAF MERKEZİ’ni kurdu.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri içerisinde Fotoğraf Geçidi: İstanbul 2010’un organizasyonunu yaptı. 7 Fotoğraf Albümü ve 4 Sergi Okuması kitabının da yayıncılığını gerçekleştirdi.

İnsan ve Portre, Etkili Fotoğraflar için Kompozisyon, Fotoğrafça Anlatım, Yol(cu)luk ve Yol(cu)luk-2 isimli beş kitabı, Eski Kıtanın Yollarında isimli bir fotoğraf albümü bulunmaktadır.

Cenk GENÇDİŞ’in fotoğraf kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cenk GENÇDİŞ’in Hindistan Ekim 2012 Fotoğraf Gösterisini de videoda izleyebilirsiniz…