Fotoğrafça Anlatım Atölyesi

Bir fotoğrafın izleyiciye ulaşmasına kadar geçmesi gereken 7 adımlık bir yolculuğu vardır. Bu adımları doğru atan bir fotoğraf “iyi, güzel, doğru başarılı, etkili” bir fotoğraf olur. Herhangi bir konuyla karşılaştığımız ilk an ve açı, o konunun en güçlü, en etkili fotoğraf anı ve açısı değildir. O, sadece bizi fotoğraf çekmek için heyecanlandıran, harekete geçiren an ve açıdır. Fotoğrafça Anlatım Atölyesi bu adımları takip eden bir atölyedir.

Beş haftada toplam 15 saat süren bu atölye çalışmasında fotoğraf fikrinin zihinde oluşmasından izleyiciye sunulmasına kadar izlenmesi gereken 7 adımlık yolculuk teorik ve pratik çalışmalar eşliğinde anlatılıyor. Yapılan fotoğraf çalışmalarından en verimli sonuçların alınması ve etkili fotoğrafların izleyiciye sunulması için bir dizi ipucu ve tavsiye sıralanıyor…

Atölye Tarihleri

YENİ ATÖLYE TARİHİ YAKINDA AÇIKLANACAKTIR.
Perşembe akşamları 19.30-22.00 
Toplam 5 hafta

Fotoğrafça Anlatım Atölyesi

Atölye Programı

1.Hafta: Fotoğraf Fikrinin Zihinde Oluşması, Fotoğraf Anlatımı, Fotoğraf İçin Harekete Geçiren Dinamikler, Fotoğraf Çalışma Yöntemleri, Konu Seçimi; Tekil Fotoğraf Seçimi

2.Hafta: Konu Seçimi; Seri Fotoğraf Seçimi, Çekim Sırasındaki Teknik Tercihler, Fotoğraf Konusuna Göre Ekipman Seçimi, Teknik Tercihler ve Görsel Etkileri

3.Hafta: Çekim Sırasında Duygu-Düşünce Yoğunluğu
Duygu – Düşünce Kontrolü ve İletişim, Çekim Anı, Çekim Anında Karar Vermek ve Belirleyici An

4.Hafta: Post Prodüksiyon
Arşivleme, Fotoğraf Seçme Kriterleri, Temel Photoshop Müdahaleleri

ÇEKİM ÇALIŞMASI
Danışman eşliğinde İstanbul içinde çekim çalışması

5.Hafta: Sunum; Fotoğraf Gösterisi Hazırlamak, Fotoğraf Sergisi Seçimi ve Hazırlık, Sosyal Medya Paylaşımı

Fotoğrafça Anlatım Atölyesi

Atölye Ücreti ve Kayıt

Fotoğrafça Anlatım Atölyesi ücreti 700 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitimleri, Cenk GENÇDİŞ – Fotoğrafça Anlatım kitabı, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.

Havale / EFT ile Ödeme İçin…

Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

Kredi Kartı ile Ödeme İçin…

Kredi kartıyla ödeme için buraya tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir. 

Cenk Gençdiş’in diğer fotoğraf atölyelerini burada görebilirsiniz…