Holi Festivalinde Hindistan Seyahati

Holi Festivalinde Hindistan Seyahati / 06-15 Mart 2020
Yolumuz renkler, dinler, festivaller diyarı, dünyanın en büyük demokrasisini yaşatan Hindistan’a… 

Üstelik en renkli festivallerden Holi için yollardayız… Bu yolculuğu daha önce İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Tibet, Suriye, Küba, Meksika, Guatemala, Etiyopya gibi ülkelere yüze yakın fotoğraf yolculuğu düzenlemiş olan Cenk GENÇDİŞ ile gerçekleştireceğiz. 

Holi Festivalinde Hindistan

Seyahat Rotasında;

Delhi (Birla Mandir, Sikh Tapınakları, Chandi Chowk, Raj Ghat), Jaipur (Şehir Sarayı, Hawa Mahal, Jantar Mantar, Amber Kalesi, Holi Festivali), Agra (Fatehpur Sikri, Taj Mahal, Agra Kalesi, Mehtap Bagh), Varanasi (Ganj Nehri, Aarti törenleri, Sarnath, tapınaklar) gibi Hindistan’ın fotografik olarak en güçlü parkurları bulunuyor.

Holi Festivalinde Hindistan

Uçuş tarihlerimiz…

Hindistan’ın en popüler rotasına yapacağımız bu fotoğraf yolculuğunda dünyanın en renkli festivallerinden olan Holi’yi dikkate alarak bir takvim hazırladık. 06 Mart 2020 Cuma akşam uçuşu ile yolculuğumuz başlayacak. Dönüş biletinizi 15 Mart 2020 Pazar sabahına almanız gerekiyor.  

Fotoğraf danışmanımız…

Bu yolculuğu daha önce İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Tibet, Suriye, Küba, Meksika, Guatemala, Etiyopya gibi ülkelere yüze yakın fotoğraf yolculuğu düzenlemiş olan Cenk GENÇDİŞ ile gerçekleştireceğiz. 

Cenk GENÇDİŞ yolculuğa kayıt yaptırdığınız andan itibaren bilgilendirme mailleri ve toplantılarla sizi bu yolculuğa hazırlayacak. Günlük program detaylarından, yanınıza almanız gereken kıyafetlere, orada yiyeceğimiz yemeklerden, çekeceğimiz fotoğraf konularına kadar oldukça detaylı mailler alacaksınız. 

Ayrıca seyahatten önce ofisimizde bir araya gelerek örnek fotoğraflarla rotamızı hep birlikte gözden geçireceğiz.  

Holi Festivalinde Hindistan

Neler yaşayacağız?

Elbette hem gezginlerin hem de fotoğrafçıların en çok gezdiği üzerinde en çok konuştuğu ülkelerden biri olan Hindistan’a bir seyahate niyetlendiğinizde bir çok hikaye, anı ve tavsiye duyacağınızı biliyoruz. Gittiğimiz her şehirde bir yandan yerel rehberlerle genel bilgileri alıyor, bir yandan fotoğraf çalışmaları yapıyoruz. Bir çok noktada özel olarak çekim konuları da hazırlayacağız. Bazı çalışmalar “uygulamalı atölye” olarak gerçekleşecek!

Seyahat sırasında zaman zaman hazırlanacak kurgu fotoğraflarla da karşılaşacağımız tüm fotoğraf konularına hazır olmanızı sağlayacak kişi de yine Cenk GENÇDİŞ olacak. Şehirlerarası yolculuklarımızda Cenk GENÇDİŞ ile fotoğraf sohbetleri de cabası…

Diğer fotoğraf yolculuklarımızı buradan görebilirsiniz…