Lightroom ile Fotoğraf İşleme Atölyesi

Hem amatörler hem de profesyoneller için olan Lightroom ile Fotoğraf İşleme atölyesinde, çektiğiniz yüksek sayıda RAW, JPEG, TIFF vb. fotoğrafları kaliteli işlemeyi, karşılaştırıp elemeyi, arşivlemeyi, katalog yapmayı ve yayına hazırlamayı, rahat ve anlaşılır bir fotoğraf işleme yazılımı kullanarak öğreneceksiniz.

Arşiv ve Katalog (Dosya Türleri, Anahtar Kelimeler, EXIF), DNG (Digital Negative) Çevirimi, Non-Destructive Workflow nedir? Fotoğrafları Import etmek, Programın Modülleri (Library, Develop, Print, Web), temel görüntü? düzenlemeleri farklı fotoğraflar üzerinde uygulanarak anlatılacaktır.

Atölye Tarihleri

HAFTA İÇİ AKŞAM DÖNEMİ: 
YENİ ATÖLYE TARİHİ YAKINDA AÇIKLANACAKTIR.
Pazartesi 19.30-22.00, toplam 2 hafta, 5 saat

HAFTA SONU DÖNEMİ: 
YENİ ATÖLYE TARİHİ YAKINDA AÇIKLANACAKTIR.
Cumartesi 14.00-19.00, toplam 1 gün, 5 saat

Lightroom ile Fotoğraf İşleme

Atölye programı

Programın kullanım alanları Lightroom’un Photoshop’tan farkı nedir?

Lightroom da Kütüphane oluşturmak: Arşiv ve Katalog (Dosya Türleri, Anahtar Kelimeler, EXIF) Non-Destructive Workflow nedir?

Basit Ayarlar:
Basic Menü (WB Beyaz Ayarı-Poz Telafisi-Exposure- Shadows- Highlights-Clarity-Dehaze)
Tone Curve ile Çalışmak
HSL Ayarları
Split Toning
Detaylarda Düzeltme-Details (noise sharpen vs)

Lens Düzeltmeleri (Lens Corrections Perspectif Düzeltme (transform)

Fotoğrafa efekt ugulamak- effects, Renk düzenlemesi ve kalibrasyon -Calibration, Lightroom’a Preset eklemek ve presetler ile çalışmak

Lightroom’a harici uygulamalar eklemek (nik software vb) ve bunlar ile çalışmak. Lightroom’dan export etmek

Katılımcıların bu atölyeye kendi bilgisayarları ile katılmaları ve bilgisayarlarında Lightroom programının bir versiyonunun yüklenmiş olması gerekmektedir.

Lightroom ile Fotoğraf İşleme

Atölye Ücreti ve Kayıt

Lightroom ile Fotoğraf İşleme Atölyesi ücreti 500 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitimleri, uygulama çalışmalarında danışmanlık, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.

Havale / EFT ile Ödeme İçin…

Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

Kredi Kartı ile Ödeme İçin…

Kredi kartıyla ödeme için buraya tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir. 

Murat Pulat’ın diğer fotoğraf atölyelerini burada görebilirsiniz…