Nepal Fotoğraf Yolculuğu

Cenk Gençdiş ile Tanrılar Diyarına Seyahat; Nepal / 07-16 Mayıs 2020
Tapınaklar, ayinler, 8000 metrelik zirveler ve dağ köyleri arasında unutulmaz bir fotoğraf yolculuğuna hazırlanın !
“Dili, dini, yaşantısı bunca farklı olan Nepal gibi bir ülkeye girdiyseniz gözleriniz dört bir yanı sürekli tarar, her yeni gördüğü şeye şaşar, bir hareketten diğerine inanılmaz bir hızla geçer, o yeni şeye şaşması bitmeden bir başkası onun yerini alır… Bindiğiniz taksinin, minibüsün, otobüsün koltuğuna, penceresine sığamaz olur, bir an önce kendinizi o izlediğiniz sokaklara atmak istersiniz…”

Nepal Fotoğraf Yolculuğu

Seyahat rotasında…

Kathmandu (Durbar Meydanı, Thamel, Maymun Tapınağı, Boudhanath, Pashupathinath), Patan (Kokhana, Bungamati, Durbar Meydanı), Bhaktapur (Durbar Meydanı, Taumadhi Meydanı, Dattatreya Meydanı, çanak çömlekçiler), DhulikelNagarkotPokhara (Phewa Gölü, Machapuchare Dağı, Sarangkot) gibi Nepal’in fotografik olarak en güçlü parkurları bulunuyor.

Nisan 2019 Nepal Yolculuğu fotoğraflarından oluşturulan gösteriyi burada izleyebilirsiniz…

Seyahat takvimimiz…

Tanrılar Diyarı Nepal’e yapacağımız bu fotoğraf yolculuğunda en verimli gezi ve fotoğraf çalışması yapabileceğimiz bir takvim hazırladık.

07 Mayıs 2020 Perşembe uçuşu ile yolculuğumuz başlayacak. Dönüş biletinizi 16 Mayıs 2020 Cumartesi gününe almanız gerekiyor. Türk Hava Yolları web sitesinde bu tarihleri girdiğinizde direkt uçuşları tercih edebilirsiniz.

Şu an için bilet fiyatları 4.500 TL civarında. Seyahat tarihi yaklaştıkça bilet fiyatları artacaktır. Henüz zaman varken mille de bilet bulabilmeniz mümkündür.

Neler yaşayacağız?

Elbette hem gezginlerin hem de fotoğrafçıların en çok gezdiği, üzerinde en çok konuştuğu ülkelerden biri olan Nepal’e bir seyahate niyetlendiğinizde bir çok hikaye, anı ve tavsiye duyacağınızı biliyoruz. 

Bu yolculuğu daha önce İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Tibet, Suriye, Küba, Meksika, Guatemala, Etiyopya gibi ülkelere yüze yakın fotoğraf yolculuğu düzenlemiş olan Cenk GENÇDİŞ ile gerçekleştireceğiz. 

Cenk GENÇDİŞ yolculuğa kayıt yaptırdığınız andan itibaren bilgilendirme mailleri ve toplantılarla sizi bu yolculuğa hazırlayacak. 

Günlük program detaylarından, yanınıza almanız gereken kıyafetlere, orada yiyeceğimiz yemeklerden, çekeceğimiz fotoğraf konularına kadar oldukça detaylı mailler alacaksınız. 

Ayrıca seyahatten önce ofisimizde bir araya gelerek örnek fotoğraflarla rotamızı hep birlikte gözden geçireceğiz.  

Seyahat sırasında zaman zaman hazırlanacak kurgu fotoğraflarla da karşılaşacağımız tüm fotoğraf konularına hazır olmanızı sağlayacak kişi de yine Cenk GENÇDİŞ olacak.

Seyahat ile ilgili sorularınız için cenk@fototrek.comadresine mail gönderebilirsiniz.

Diğer fotoğraf yolculuklarımızı buradan görebilirsiniz…