Online Fotoğraf Gösterisi Hazırlamak Atölyesi

30 yılı aşkın süredir fotoğraf dünyasında çalışan Cenk Gençdiş’in bu özel atölye programı online platformda… Artık Türkiye’nin her yerinden bu programımıza katılabileceksiniz…

Fotoğraf izleyiciyle paylaşıldığında işlevini tamamlayan bir sanat dalı. Yaptığımız çalışmaları izleyiciyle buluşturduğumuzda sözümü söylemiş, duygumuzu, düşüncemizi aktarmış oluyoruz. Kitaplar, albümleri dergiler, sergiler bu paylaşımların önemli adımlarından… Hazırlayacağımız fotoğraf gösterileri de en keyifli paylaşım yollarından biridir. Yaptığımız fotoğraf yolculukları, üzerinde emek harcadığımız bir projeleri sunduğumuz etkili bir aktarım yoludur. 

Bu özel atölye programında fotoğraf seçiminden, görüntü düzenlemelerine, farklı programlar ile kurgu hazırlamaktan, müzik seçimine bir fotoğraf gösterisi hazırlamanın tüm aşamalarını uygulamalı olarak konuşacağız. 

Atölye Tarihi

22 Temmuz 2020 Çarşamba Başlıyor!
22 Temmuz 2020 Çarşamba, 20.00-22.00
24 Temmuz 2020 Cuma, 20.00-22.00
29 Temmuz 2020 Çarşamba, 20.00-22.00
31 Temmuz 2020 Cuma, 20.00-22.00, toplam 4 oturum

Fotoğraf Gösterisi Hazırlamak

Atölye Programı

1. Oturum:
Bir fotoğraf çalışmasında, fotoğraf yolculuğunda daha sonra gösteri hazırlanacaksa çekim sırasında dikkat edilecekler.
Fotoğraf Seçimi / Atölye danışmanı Cenk Gençdiş’in arşivinden 400-500 fotoğraftan oluşan bir çalışmadan katılımcılarla birlikte fotoğraf seçimleri yapılacaktır.
Fotoğraf Tasnifi / Katılımcılarla birlikte seçilen fotoğraflar konu, ışık, renk, mekan, geçişlere göre tasnif edilecektir.

2. Oturum:
Fotoğraf İşleme / İlk oturumda seçilen fotoğraflar gösteri için Photoshop programı kullanılarak işlenecektir. Temel Photoshop müdahaleleri uygulamalı olarak anlatılacak, daha sonra “action” tanımlamayla tüm fotoğraflar işlenecektir.
Jenerik Hazırlama / Sunum, bitiş, teşekkür ve bilgi jenerikleri katılımcılarla birlikte hazırlanacaktır.
Müzik – Ses Seçimi / Hazırlanacak olan gösteri için müziki, ses, efekt seçimleri katılımcılarla birlikte yapılacaktır.

3. Oturum:
Gösteri Kurgusu Hazırlamak / Seçilen ve işlenen fotoğraflar katılımcılarla birlikte sıralanacak, Pro Show Gold ve Keynote programlarıyla gösteri kurucusu hazırlanacak ve alternatif formatlarda kaydedilecektir. Katılımcılarla birlikte izlenecek fotoğraf gösterisi değerlendirilecektir.
Katılımcı Ödevleri / Bu 3 oturum boyunca katılımcılar adım adım kendi fotoğraf gösterileri için de hazırlık yapılacaktır. Bu oturumda katılımcıların hazırlamak istedikleri gösterilerin fotoğraf, müzik vb malzemeleri değerlendirilecektir.

4. Oturum:
Katılımcı gösterilerinin izlenmesi /
Katılımcılar hazırladıkları gösterileri sunacaklar ve bu gösteriler değerlendirilecektir.
Karşılaştırmalı Gösteri Değerlendirilmesi / Bir önceki oturumdan sonra katılımcılar fotoğraf ve müziklerini danışmanımıza gönderecek, danışmanımız da her katılımcı için bir gösteri hazırlayacaktır. Katılımcıların gösterilerinden sonra danışmanımızın hazırlayacağı gösteriler izlenecek ve karşılaştırmalarla gerekli düzeltmeler belirlenecektir.

Online Ders İşleyişi Hakkında…

Atölye programımız Windows, Mac, iPad ve Android uyumlu Zoom uygulaması üzerinden canlı yayınla gerçekleşecektir. Bu bir videoyla eğitim programı değildir. Katılımcılarımız eğitmenimizle canlı yayında bu programa katılacaklardır. Kaydınızı yaptırdığınızda sistemin nasıl çalışacağına dair detaylar size mail olarak gönderilecektir. Programı bilgisayar, tablet ya da telefondan izleyebileceksiniz…

Fotoğraf Gösterisi Hazırlamak

Atölye Ücreti…

Cenk Gençdiş ile Fotoğraf Gösterisi Hazırlamak Atölyesi 150 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitim, atölye süresince online danışmanlık, Fototrek & İstanbul Hatırası Katılım Belgesi dahildir. 

Önemli Not:

Bu atölyeye katılan fotoğraf gönüllüleri dilerlerse danışmanımız Cenk GENÇDİŞ ile birebir özel gösteri hazırlamak danışmanlığı da alabilirler. Yaptığınız bir çalışmanın ya da yolculuğun tüm fotoğraflarının değerlendirilmesi, işlenmesi, müzik seçimi, gösteri kurgusunun yapılması gibi tüm aşamaları birebir olarak size uygun saatlerde yapabilirsiniz. Bu özel ders programı ve ücreti için cenk@fototrek.com adresine bir mail göndermeniz yeterlidir.

Atölyeye Kayıt Olmak İçin…

Seminer programına katılmaya karar verdiğinizde info@fototrek.com adresine bir mail göndermeniz yeterlidir. Size ödeme bilgilerini ve derse katılım bilgilerini ileteceğiz.

Diğer online fotoğraf eğitimlerimizi burada görebilirsiniz…

VİDEOGREN Youtube kanalımıza abone olarak canlı yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *