Online RAW Fotoğraf İşleme Atölyesi

20 yılı aşkın süredir fotoğraf dünyasında yer alan Murat Pulat’ın bu özel atölyesini online platforma taşıyoruz… Artık Türkiye’nin her yerinden bu programımıza katılabileceksiniz… Dijital Negatif olarak da bilinen RAW formatı profesyonel fotoğrafçıların en çok kullandıkları dosya formatıdır. Bunun sebebi ise RAW formatının çekimden sonra görüntü işleme programlarıyla yapılacak olan düzeltme ve müdahalelere en çok imkân veren dosya formatı olmasıdır.

RAW formatında çektiğiniz fotoğraflarınıza, poz ayarından “White Balance” düzeltmelerine, keskinliklerinin artırılmasından, “Noise” azaltılmasına kadar her türlü müdahaleyi yapabilirsiniz.

Bu atölye RAW formatıyla çalışırken en iyi sonuçları almanız ve RAW işleme editörlerinin tüm menülerini sırasıyla kullanmayı öğrenmenize yardımcı oluyor. Atölyenin sonunda fotoğrafçılığınızı amatörlükten profesyonelliğe bir adım daha taşımış olmanız hedefleniyor.

Atölye Tarihleri

31 Ağustos-02 Eylül 2020 Pazartesi-Çarşamba
Pazartesi-Çarşamba, 20.30-22.30, toplam 2 oturum

Raw İşleme

Atölye programı

Raw nedir? Neden Tercih Edilir?
Örnekleriyle Diğer Dosya Formatlarıyla Karşılaştırılması.
Raw Çekimi, Raw Editörleriyle Çalışmak.
Basic, Tone Curve, Detail, Split Toning
Lens Correction
Camera Collection
Alternatif Editörler

Katılımcıların bu atölyeye kendi bilgisayarları ile katılmaları ve bilgisayarlarında Photoshop programının bir versiyonunun yüklenmiş olması gerekmektedir.

Online Ders İşleyişi Hakkında…

Seminer programımız Windows, Mac, iPad ve Android uyumlu Zoom uygulaması üzerinden canlı yayınla gerçekleşecektir. Bu bir videoyla eğitim programı değildir. Katılımcılarımız eğitmenlerimizle canlı yayında bu programa katılacaklardır. Kaydınızı yaptırdığınızda sistemin nasıl çalışacağına dair detaylar size mail olarak gönderilecektir. Programı bilgisayar, tablet ya da telefondan izleyebileceksiniz…

RAW İşleme

Atölye Ücreti…

Murat Pulat ile Online RAW Fotoğraf İşleme Atölyesi ücreti
% 70 indirimli olarak 150 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitim, atölye süresince online danışmanlık, Fototrek & İstanbul Hatırası Katılım Belgesi dahildir. 

Atölyeye Kayıt Olmak İçin…

Seminer programına katılmaya karar verdiğinizde info@fototrek.com adresine bir mail göndermeniz yeterlidir. Size ödeme bilgilerini ve derse katılım bilgilerini ileteceğiz.

Diğer online fotoğraf eğitimlerimizi burada görebilirsiniz…

VİDEOGREN Youtube kanalımıza abone olarak canlı yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

4 Comments

 • Gül Kanık

  Çok faydalı bir eğitim. Murat Hoca işin uzmanı zaten. Çok keyifli geçiyor eğitimler. En güzel yanı, eğitim sonrası kayıt paylaşılıyor. Unutursanız dönüp izleme imkanınız da oluyor. Cenk Hoca’nın deyimiyle ” hararetle” tavsiye ediyorum 🙂

 • Ali Erhan Kılıçoğlu

  Pandemi süresince değerli vakitlerini ve bilgilerini bizlerle paylaşan videogren ekibi, Cenk Hocam ve Murat Hocama teşekkür ediyorum, siyah beyaz işleme ve raw fotoğraf eğitiminde çok kıymetli bilgiler ve tecrübeler edindim. Eğitimin devamını bekliyoruz. Ayrıca ücreti de oldukça uygundu.

 • Fethiye Gül Aytekin

  Sevgili Fototrek Ekibi, evde kalma sürecinde öğreticilerimiz oldunuz. Bir çok yer hiçbir şey yapmadan beklerken siz ücretsiz yayınlarınızla bize fotoğrafı daha çok sevdirsiniz. Sayenizde Pandemi sürecindeki “Evde Kal”ma zamanını öğretici ve keyifli geçirdik. Cenk Bey, Murat Bey ve arka planda teknik destek sağlayan tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim.

 • Hakan Gökkaya

  20 yıla yakındır Photoshop kullanıyorum, Camera Raw ilgilenmediğim bir ayrıntı idi kendim az buçuk fotoğraf çekmeye başladığımda, Camera Raw yada Lightroom olmazsa olmaz ayrıntısı olduğunu öğrendim. Murat hoca iyi bir fotoğrafçı ve yazılımı fotoğrafçının ihtiyaçlarına göre öğretiyor.. fotoğrafı çekiyorum fakat fotoğrafta anlatmak istediğim vermek istediğim duyguyu veremediğimi fark ettim bunun önemli bir ayağının fotoğrafın edit edilme aşamasının olduğunu kurs sayesinde öğrendim… Çok teşekkürler Murat hoca değerli bilgileriniz ve mütevaziiğiniz için.. fotoğrafı iyi bilen teknolojiye bu kadar hakim birine ilk defa denk geldim… online derslere karşı olan ön yargımı yıktığınız için ayrıca teşekkür ederim…

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *