Siyah Beyaz: Analog-İstanbul Fotoğraf Atölyesi

Cenk Gençdiş danışmanlığında kolayı değil güzeli arayan, acelesi değil siyah-beyaz fotoğraf zevki olan fotoğraf severlere yönelik olarak 3 günlük bir “siyah beyaz analog” İstanbul fotoğraf atölyesi düzenleniyor.

Dijital fotoğraf makineleri fotoğraf hayatımızı kolaylaştırıp hızlandırsa da her açıdan fotoğraf severleri ikna edememektedir. Özellikle siyah-beyaz filmlerden karanlık odada yapılan fotoğraf baskılarının sahip olduğu ton zenginliği ve doygunluğunu göz önüne alırsak, dijital yollarla elde edilen siyah-beyaz fotoğraflar yetersiz kalmaktadır.

Bu atölyede kullanılacak analog makine, 1 adet siyah beyaz film ve karanlık oda banyo malzemeleri Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi tarafından sağlanacaktır.

Atölye Tarihleri

YENİ DÖNEM YAKINDA AÇIKLANACAKTIR!
Çarşamba 19.30-21.30, Cumartesi 10.00-17.00, Pazar 11.00-17.00 toplam 3 gün, 15 saat

Siyah Beyaz Analog Atölye

Atölye Programı

Çarşamba / 19.30-21.30
Katılımcılar, Fototrek & İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi’nde bir araya gelecekler. Analog makinelerin çalışma prensiplerini konuşacak katılımcılara bu atölyede kullanacakları analog makineler ve filmler dağıtılacak. Ayrıca bu oturumda siyah beyaz karanlık odada kullanılacak film ve kart banyoları anlatılacak, teorik dersi yapılacaktır.

Cumartesi / 10.00-17.00
Katılımcılar bugün sabah 10.00’da danışman Cenk GENÇDİŞ ile buluşacak ve 1 adet siyah beyaz filmlerini kullacakları bir çekim çalışması yapacaklar. Daha sonra sınıfımıza dönecek ve çektiğimiz filmlerin banyolarını yapacağız. Ayrıca kart baskısı aşamalarını da konuşacak ve teorik bilgileri tamamlayacağız.

Pazar / 11.00-17.00
Katılımcılar bugün 11.00’de tekrar sınıfta buluşacak ve banyo ettikleri filmlerin kontak baskılarını yapacaklar. Bu aşamada en temel baskı teknikleri konuşulacak ve uygulanacaktır. Daha sonra katılımcıların seçtikleri birer fotoğrafları danışman eşliğinde basılacaktır. Baskı aşamasında maskeleme yöntemleri de anlatılacaktır. Çalışmanın son aşaması katılımcıların kendi seçtikleri fotoğrafların baskısını yapmasıdır.

Siyah Beyaz Analog Atölye

Seminer Ücreti ve Kayıt

Siyah Beyaz Analog İstanbul Atölyesi ücreti 700 TL’dir. 
Bu atölye 6 kişiyle sınırlıdır.
Ücrete teorik eğitimler, uygulama çalışmalarında danışmanlık, atölye süresince kullanmak üzere bir analog makine, 1 adet siyah beyaz film, karanlık oda malzemeleri dahildir.

Kayıt İçin…

Bu atölyeye kayıt olmak için cenk@fototrek.com adresine bir mail göndermeniz gerekmektedir. Atölye detaylarını ve ödeme bilgilerini Cenk Gençdiş size iletecektir.

Cenk Gençdiş’in diğer fotoğraf atölyelerini burada görebilirsiniz…