Yolculuk-2 Kitabı

Yolculuk-2 kitabı Cenk Gençdiş’in Fotoğraf Dergisi’nde yayınlanan 11 yazısından derlenen bir fotoğraf ve yolculuk kitabıdır.

Yol(cu)luk isimli 2010 yılında yayınlanan ilk kitapta olduğu gibi serinin 2. Kitabında da Türkiye ve dünyanın en fotografik noktalarında yapılacak fotoğraf yolculukları için ipuçları yer alıyor. 

Kitapta 11 farklı yolculuk rotası için ekipman hazırlığı, çekim noktaları ve çekimler için teknik, biçim önerileri yer alıyor.  

Yolculuk - 2

Sadece yolda olmak, “evinden, yurdundan” uzakta olmak, günlük rutinini kırıp bunun dışında (bir süre için de olsa) yaşamak tek başına önemli bir uğraş, yaşam biçimi olmakla beraber, bunu yapan hiç kimseye yeterli gelmedi. Gezmekle birlikte paylaşmak da önem kazandı. Söz, yazı, resim, gravür, fotoğraf, film ya da video vb. yollarla yaşananlar, görülenler, tanışılanlar, heyecanlar, öğrenilenler ilk seyahatlerden bugüne anlatıldı, gösterildi, aktarıldı. Seyahatler, seyahatnameler her daim mecrasını buldu; “gitmeyenlere”, “daha önce gidenlere”, “daha sonra gideceklere” sözle, yazıyla ya da görüntüler aracılığıyla ulaştı.

Yolculuk-2

Yol(cu)luk – 2 kitabından sipariş vermek için tıklayın…

Diğer fotoğraf kitaplarımızı buradan görebilirsiniz…