Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi

Gece, ışık bakımından en zayıf ortamdır. Bu nedenle fotoğraf çekimi zor, ancak sonuç fotoğraflar etkileyicidir. Örneğin sokak lambaları, vitrin ışıkları ya da ay ışığının yarattığı manzaralar ilginç olanaklar sunar. Bazı durumlarda flaş kullanmak da fotoğrafa ilginç etkiler katabilir.

Güneş battıktan sonraki birkaç saat gece fotoğrafçılığı için en uygun zamandır. Bu zamanı geçirirseniz gökyüzü gereğinden fazla kararıp can sıkıcı bir fon oluşturabilir. Ayrıca tam kararan gökyüzüyle konu çok kontrast olur. Işıklı yerler patlar, ışıksız yerler ise simsiyah olur. Bunun için güneşin hemen batımından sonraki mavi saati iyi değerlendirmelidir.

Atölye Tarihleri

06 Nisan 2020 Pazartesi başlıyor!
P.tesi 19.30-22.00, toplam 5 hafta, 15 saat

Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi

Atölye Programı

1. Oturum/19.30-21.30
Özel hazırlanan sunum eşliğinde gece fotoğrafçılığı prensipleri, ışık kullanımı, yardımcı ekipman (tripod, uzaktan kumanda, flaş vb.) konularında teorik ders işliyoruz.

2. Oturum/19.00-22.00
Klasik gece çekimi çalışması için Galata Köprüsü ve çevresindeyiz. Gece ışık ölçümü, pozlama müdahalesi, Beyaz Ayarı kullanımı, uzun pozlama gibi başlıklarda çalışmalar yapacağız.

3. Oturum/19.00-22.00
Aktüel gece çekimi için Beyoğlu-İstiklal Caddesi’ndeyiz. Yüksek ISO kullanımı, hareket netsizliği, Beyaz Ayarı kullanımı denemeleri yapacağız.

4. Oturum/19.00-22.00
Farklı gece çekim teknikleriyle (ışıkla boyama, zoom in-zoom out) klasik çekimleri bir arada yapacağımız çalışmamızda Kız Kulesi ve çevresindeyiz.

5. Oturum/19.30-21.30
Çekim çalışmalarındaki fotoğraflarının değerlendirileceği bu oturumda fotoğraf okuma teknikleri üzerine de konuşulacak.

Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi

Atölye Ücreti ve Kayıt

Gece Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 550 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitimleri, Cenk Gençdiş’in Yol(cu)luk-2 kitabı, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.

Havale / EFT ile Ödeme İçin…

Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

Kredi Kartı ile Ödeme İçin…

Kredi kartıyla ödeme için buraya tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir. 

Cenk Gençdiş’in diğer fotoğraf atölyelerini burada görebilirsiniz…