İnsan ve Portre Fotoğrafçılığı Atölyesi

Portre; fotoğrafı çekilen kişinin kişiliğini, karakterini, duygularını, iç dünyasını ortaya koymalıdır. Fotoğrafı çekilen kişinin güzelliği ya da çirkinliği söz konusu değildir. Önemli olan portrenin kişinin iç dünyasını yansıtabilmesidir. Eğer çektiğimiz fotoğrafın da bu kişiliği ortaya çıkarmayı başarıyorsa fotoğraf başarılıdır…

İnsan ve Portre Fotoğrafçılığı Atölyesi aynı isimli fotoğraf kitabının da yazarı olan Cenk GENÇDİŞ ile özel bir atölye paylaşımıdır.

Bu atölyede katılımcılar Türkiye’den dünyadan önemli fotoğrafçıların albümlerini, fotoğraflarını incelerler, fotoğraf kurslarında edinilen teknik bilgilerin insan ve portre fotoğraflarında kullanımını, objektif tercihlerini, etkili ışık, kompozisyon ve arka plan düzenlemelerini, insan ve portre fotoğraflarına yaklaşımını, 12 farklı başlıkta ipuçlarını içeren sunumlar izlerler.

İnsan ve Portre Fotoğrafı Atölyesi

Atölye Tarihleri

YENİ ATÖLYE TARİHİ YAKINDA AÇIKLANACAKTIR.
P.tesi 19.30-22.00, toplam 5 hafta, 12 saat

Atölye Programı

1. Hafta
Dünyadan ve Türkiye’den önemli fotoğrafçıların albümlerini incelenmesi Yousuf KARSH, Ami VİTALE, Steve Mc Curry çalışmalarının incelenmesi
2. Hafta
Portrede fotoğrafçı-model ilişkisi, İnsan ve portre fotoğraflarında objektif kullanımı
3. Hafta
Işık, Netlik-Arka Plan-Kompozisyon
4. Hafta
Portre Türleri, İpuçları-1
4. Hafta Pazar günü
ÇEKİM GEZİSİ
Katılımcılar Cenk GENÇDİŞ ile birlikte çekim gezisine çıkacaklar.
5. Hafta
İpuçları-2 ve Fotoğraf Değerlendirme

İnsan ve Portre Fotoğrafı Atölyesi

Atölye Ücreti ve Kayıt

İnsan ve Portre Fotoğrafçılığı Atölyesi ücreti 600 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitimleri, Cenk GENÇDİŞ – İnsan ve Portre kitabı, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.

Havale / EFT ile Ödeme İçin…

Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

Kredi Kartı ile Ödeme İçin…

Kredi kartıyla ödeme için buraya tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir. 

Cenk Gençdiş’in diğer fotoğraf atölyelerini burada görebilirsiniz…