Online Lightroom ile Fotoğraf İşleme Atölyesi

20 yılı aşkın süredir fotoğraf dünyasında yer alan Murat Pulat’ın bu özel atölyesini online platforma taşıyoruz… Artık Türkiye’nin her yerinden bu programımıza katılabileceksiniz…

Hem amatörler hem de profesyoneller için olan Lightroom ile Fotoğraf İşleme atölyesinde, çektiğiniz yüksek sayıda RAW, JPEG, TIFF vb. fotoğrafları kaliteli işlemeyi, karşılaştırıp elemeyi, arşivlemeyi, katalog yapmayı ve yayına hazırlamayı, rahat ve anlaşılır bir fotoğraf işleme yazılımı kullanarak öğreneceksiniz.

Arşiv ve Katalog (Dosya Türleri, Anahtar Kelimeler, EXIF), DNG (Digital Negative) Çevirimi, Non-Destructive Workflow nedir? Fotoğrafları Import etmek, Programın Modülleri (Library, Develop, Print, Web), temel görüntü? düzenlemeleri farklı fotoğraflar üzerinde uygulanarak anlatılacaktır.

Atölye Dönemleri ve Başlangıç Tarihleri

Hafta İçi Akşam Dönemi
01-05-08 Haziran 2020
Pazartesi-Cuma-Pazartesi, 20.30-22.00, toplam 3 oturum

Lightroom ile Fotoğraf İşleme

Atölye programı

Programın kullanım alanları Lightroom’un Photoshop’tan farkı nedir?

Lightroom da Kütüphane oluşturmak: Arşiv ve Katalog (Dosya Türleri, Anahtar Kelimeler, EXIF) Non-Destructive Workflow nedir?

Basit Ayarlar:
Basic Menü (WB Beyaz Ayarı-Poz Telafisi-Exposure- Shadows- Highlights-Clarity-Dehaze)
Tone Curve ile Çalışmak
HSL Ayarları
Split Toning
Detaylarda Düzeltme-Details (noise sharpen vs)

Lens Düzeltmeleri (Lens Corrections Perspectif Düzeltme (transform)

Fotoğrafa efekt ugulamak- effects, Renk düzenlemesi ve kalibrasyon -Calibration, Lightroom’a Preset eklemek ve presetler ile çalışmak

Lightroom’a harici uygulamalar eklemek (nik software vb) ve bunlar ile çalışmak. Lightroom’dan export etmek

Katılımcıların bu atölyeye kendi bilgisayarları ile katılmaları ve bilgisayarlarında Lightroom programının bir versiyonunun yüklenmiş olması gerekmektedir.

Online Ders İşleyişi Hakkında…

Seminer programımız Windows, Mac, iPad ve Android uyumlu Zoom uygulaması üzerinden canlı yayınla gerçekleşecektir. Bu bir videoyla eğitim programı değildir. Katılımcılarımız eğitmenlerimizle canlı yayında bu programa katılacaklardır. Kaydınızı yaptırdığınızda sistemin nasıl çalışacağına dair detaylar size mail olarak gönderilecektir. Programı bilgisayar, tablet ya da telefondan izleyebileceksiniz…

Lightroom ile Fotoğraf İşleme

Atölye Ücreti…

Murat Pulat ile Online Lightroom ile Fotoğraf İşleme Atölyesi ücreti
% 70 indirimli olarak 150 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitim, atölye süresince online danışmanlık, Fototrek & İstanbul Hatırası Katılım Belgesi dahildir. 

Atölyeye Kayıt Olmak İçin…

Seminer programına katılmaya karar verdiğinizde info@fototrek.com adresine bir mail göndermeniz yeterlidir. Size ödeme bilgilerini ve derse katılım bilgilerini ileteceğiz.

Diğer online fotoğraf eğitimlerimizi burada görebilirsiniz…

VİDEOGREN Youtube kanalımıza abone olarak canlı yayınlarımızı izleyebilirsiniz.