Etkili Fotoğraflar İçin Kompozisyon Atölyesi

Etkili Fotoğraflar İçin Kompozisyon aynı isimli kitabının da yazarı olan Cenk GENÇDİŞ ile 4 hafta süren, film gösterimleri, albüm incelemeleri, keyifli ve verimli fotoğraf çalışmalarını içeren özel bir fotoğraf atölyesidir.

Her sanat eseri bir düşünce anlatır, bunu bir biçimde anlatır, bir tekniğe yaslanır, bir özgünlük taşır. Bir fotoğrafın etkili olabilmesi için teknik, biçim, içerik, anlatım ve duygu yönlerinden sorunsuz olması gerekmektedir. Fotoğraf eğitimi, fotoğraf kursu düzenlenen pek çok kurumda fotoğraf sanatının teknik yönleri detaylarıyla anlatılmaktadır. Ancak biçim başlığında sadece örnek fotoğraflar üzerinden işlenen bir oturum gerçekleştirilmektedir. 

Bu atölye çalışmasında konuyu seçmekten, bakış açısına, fotografik anlatımı oluşturacak ayrıntılardan, sembolleri kullanmaya birçok görsel öğenin bir arada nasıl kullanılacağı konuşulur.

Atölye Tarihleri

YENİ ATÖLYE TARİHİ YAKINDA AÇIKLANACAKTIR.
Cuma akşamları, 19.30-22.00 , toplam 4 hafta

Etkili Fotoğraflar İçin Kompozisyon Atölyesi

Atölye Programı

1.Hafta:
Dünyadan ve Türkiye’den önemli fotoğrafçıların albümlerini incelenmesi
Fotografik Yaklaşım / Aktif-Pasif Düzenleme

2.Hafta:
Belirginlik, Sadelik, Grafik-Ritim-Doku, Uyum-Konrast

3.Hafta:
Işık Kullanımı, Alan Derinliği, Denge, Altın Oran, Renk Kullanımı, Boyut

4.Hafta:
Çerçeve Kullanmak, Açık-Kapalı Kompozisyon, Yatay-Dikey Kadraj, Yaşam Öğesi, Kompozisyonda Alternatif Yaklaşımlar

Etkili Fotoğraflar İçin Kompozisyon

Atölye Ücreti ve Kayıt

Etkili Fotoğraflar İçin Kompozisyon Atölyesi ücreti 600 TL’dir. 
Ücrete teorik eğitimleri, Cenk GENÇDİŞ – Etkili Fotoğraflar İçin Kompozisyon kitabı, Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi Onaylı Katılım Belgesi dahildir.

Havale / EFT ile Ödeme İçin…

Atölyeye kayıt olmak için aşağıdaki hesap numarasına havale/EFT yapabilir yada ödeme butonuna tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra ödeme bilginizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaştırmayı unutmayın.

Garanti Bankası Moda Şubesi
Murat PULAT adına
IBAN: TR92 0006 2000 1240 0006 6866 92

Kredi Kartı ile Ödeme İçin…

Kredi kartıyla ödeme için buraya tıkladığınızda sizi iyziLink adımına yönlendirecek ve kredi kartıyla ödemenizi yapabileceksiniz.
Lütfen dikkat ! Sahip olduğunuz kredi kartına göre taksitli ödeme seçeneği otomatik olarak açılacaktır. Taksitlendirme sebebiyle banka komisyonu oluşuyorsa ücrete eklenecektir. 

Cenk Gençdiş’in diğer fotoğraf atölyelerini burada görebilirsiniz…