“İstanbul’un Işığı” Fotoğraf Atölyesi

Tarih boyunca çok önemli bir yerleşim merkezi olan İstanbul, günümüzde de sosyal, kültürel ve ekonomik hayatın merkezidir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra farklı kültürleri, farklı hayatları barındırması ile de önemli bir fotoğraf platosudur. 

İstanbul’un Işığı Fotoğraf Atölyesi, günlük yaşamın içinden planlanmamış anların görüntüleri, bu görüntülerin bize anlattıkları ve bu görüntülerin peşi sıra yaşanan maceralar üzerine uygulamalı bir atölye… 

Atölye Tarihi

18 ŞUBAT 2020’DE BAŞLIYOR!
10 haftada Salı akşamları ve Pazar günleri buluşmalar yapılacaktır.

Salı akşamları 19.30-22.00 saatleri arasında teorik ders ya da fotoğraf değerlendirme toplantıları yapılacaktır (Bir Salı gece çekimi de olacaktır). Pazar günleri çekimlerin saatleri değişmekle birlikte 5-7 saat arasında çalışmalar yapılacaktır. Çekim gezilerinin saatleri her hafta katılımcılara ayrıca bildirilecektir.

İstanbul'un Işığı Fotoğraf Atölyesi

“İstanbul’un Işığı” atölye çalışmasında teorik dersler ve fotoğraf değerlendirmeleriyle yapılacak olan çekim çalışmalarında sürekli bir gelişim hedeflenmektedir. Bu amaçla bazı rotalarda birkaç çekim çalışması tekrar tekrar gerçekleştirilecektir.

Atölye Programında yer alan çalışmalar

Teorik Dersler
Işık – Renk – Gölge – Silüet
İnsanı Fotoğraflamak
Sokak Fotoğrafında Geometri-Minimalizm
Mimari Fotoğraf-Gece Fotoğrafı-Uzun Pozlama
Çekim Çalışmaları
Gündoğumu Çekimi / Galata Köprüsü-Karaköy-Eminönü
Zeyrek-Fener-Balat-Ayvansaray
Adalar
Beyoğlu Gece Çekimi
Vefa-Süleymaniye-Eminönü-Karaköy
Sultanahmet-Kadırga-Küçük Ayasofya-Eminönü-Karaköy-Galata

İstanbul'un Işığı Fotoğraf Atölyesi

Fotoğraf Değerlendirmeleri
Atölye süresince 3 kez tüm grubun katılacağı fotoğraf değerlendirmeleri yapılacaktır. Bunun dışında da dileyen katılımcıların atölye süresince 2 kez birebir danışmanla değerlendirme toplantısı yapma hakkı olacaktır.

Danışman – Ücret – Kayıt

İstanbul’un Işığı Fotoğraf Atölyesi’nin danışmanlığını Cenk GENÇDİŞ yapacaktır. 30 yıldır profesyonel fotoğrafçılık yapan Cenk GENÇDİŞ’in yayınlanmış 5 kitabı, 1 fotoğraf albümü bulunmaktadır.

İstanbul’un Işığı Fotoğraf Atölyesi’nin aylık ücreti 500 TL’dir.
Her ay için (toplam 3 x 500 TL) atölye ücreti ödemesi yapılacaktır.
Ödeme tarihleri:
18 Şubat 2020 Salı
10 Mart 2020 Salı
31 Mart 2020 Salı
Atölye sonunda açılacak serginin giderleri katılımcılar arasında paylaşılacaktır.
Atölye ücretine teorik dersler, İstanbul çekim gezilerinde danışmanlık, ortak ve bireysel fotoğraf değerlendirmeleri, sergi için fotoğraf seçimleri-küratörlük dahildir.

İstanbul’un Işığı Fotoğraf Atölyesi’ne katılmak için cenk@fototrek.com adresine mail ya da 0533 383 60 42numaralı telefona whatsapp mesajı göndererek kayıt yaptırmak gerekmektedir.

Katılımcıların temel fotoğraf bilgilerine ve ışık ayarlarını yapabilecekleri bir fotoğraf makinesine sahip olmaları yeterli koşuldur.

Diğer atölye çalışmalarını buradan görebilirsiniz…